Get in touch

Use the form on the right to email me directly.

I am exited to hear your story, answer your questions and provide support. 

4 Mařákova
Praha, Hlavní město Praha, 160 00
Czech Republic

+420 776 294 094

Nina Schauta: a psychologist and coach providing personal development coaching and therapy online, to help others life happier and more fulfilled lives. Sign up for FREE tips and tools for a happier life.

IMG_5754 (1).JPG

Psycholog a psychoterapeut, Praha 6, Dejvice, Hradčanská

Terapie s Nina Schautová, psycholog a psychoterapeut, Praha 6 - Dejvice, nedaleko metra Hradčanská.

BOHUŽEL MOMENTÁLNĚ NEPŘIJÍMÁM NOVÉ KLIENTY. Prosím obraťte se na mé kolegy:

http://www.janabesperatova.cz/ http://janzvettler.cz/

KDE MĚ NAJDETE

Pro osobní setkávání v Praze: Mám útulnou novou kancelář nedaleko stanice Hradčanská na Praze 6, v Mařákově 4, která je skvěle dostupná MHD (metro, tram, bus). Parkování je zde omezené modrou zónou, nejbližší placené stání je v ulici Václavkova.

Online setkání: Pokud pro vás docházení není možné, nebo často cestujete, můžeme společně pracovat i přes Skype, a využít tak možností, které nám moderní technologie nabízí ať jsme kde jsme.

 

JAK PROBÍHÁ SEZENÍ

Mluvíme spolu osobně nebo přes video zhruba hodinu. Snažím se vám přitom pomoct najít nové úhly pohledu, hlubší porozumění a další možnosti jak s danou situací naložit. Moje práce spadá do škatulky koučing pro osobní rozvoj nebo psychoterapie, podle toho jaký je cíl a téma naší práce.

Mám zkušenost, že je potřeba zhruba 10 setkání v průběhu 3 měsíců, abychom spolu vytvořili smysluplnou změnu. Někdy to trvá kratší dobu, někdy delší, podle toho jak velkou změnu chcete ve svém životě. Obecně doporučuji 3 setkání (s jakýmkoliv psychoterapeutem nebo koučem), abyste viděli, zda vám daný člověk a jeho přístup vyhovuje. 

Já účtuji 1200 Kč za sezení. Pokud jste v hmotné nouzi, ráda vám doporučím kolegy, kteří spolupracují s pojišťovnou. Platit je možné převodem na účet před setkáním, nebo za několik setkání najednou. Zde najdete podrobné podmínky spolupráce.


LIDÉ SE ČASTO PTAJÍ:

KOUČOVÁNÍ PO SKYPU? TERAPIE ONLINE? TO SI DĚLÁŠ SRANDU, TO NEMUŽE FUNGOVAT!

Když mě poprvé oslovila dlouhodobá klientka, že chce pracovat přes Skype, taky jsem si říkala, že to asi nebude fungovat. Bylo to po prvním porodu, a já neměla kancelář, ve které bych ji mohla přijmout, takže jsem se rozhodla to zkusit. Pak už se začali ozývat i nový lidé, známý známých ze všech konců světa, že mají zájem o Skype terapii. K transatlantické online terapii jsem byla více než skeptická. Ale protože jsem zvědavá, neodolala jsem a vyzkoušela to. K mému údivu to skvěle fungovalo! Jistěže to má svá úskalí, ale také své výhody. A tak vám tady oficiálně nabízím online terapii...

TAKŽE SI S LIDMI JAKO POVÍDÁŠ JO?

Tohle se mi těžko popisuje, a když to vyzkoušíte pocítíte rozdíl samy. Tak to alespoň zkusím. Ano, mluvíme spolu. Většinu času dokonce mluvíte vy a já poslouchám. Naslouchám různým věcem, jak se ve svém vyprávění shazujete, jak umožňujete svému utrpení růst, jak se k sobě a druhým vztahujete, a také jak jste úžasná a jedinečná lidská bytost (i když to někdy samy nevidíte). Pak, společně, prozkoumáváme tento váš vnitřní prostor. A když je to vhodné, sdílím s vámi různá cvičení a techniky, které pomohly mě nebo mým klientům na jejich cestě k spokojenějšímu, plnějšímu a radostnějšímu životu.

Videohovor znamená méně dojíždění a více flexibility při domlouvání termínů.
— klientka přes Skype
Nejraději mám hovory bez videa. Tak se můžu plně soustředit na sebe a na naslouchání, bez dalšího rozptylování. Nemusím podvědomě řešit jak vypadám, zda mi slzy rozmazaly make-up, nebo co říká řeč těla.
— klientka přes Skype

FAKT TO FUNGUJE?

To záleží na okolnostech. Pokud hledáte rychlý a snadný způsob jak se zbavit svých problémů, tak vám nemohu sloužit. Ráda vás naučim techniky, které pomůžou s tím kterým problémem i v akutních situacích, jsem přesvědčena, že to nestačí, aby byla změna ve vašem životě opravdu trvalá. Nejlepší způsob jak zjistit, zda vám mohu pomoci je to spolu zkusit. Než se rozhodnete, uvažte, jakou změnu vlastně ve svém životě chcete? Cesta každého mého klienta je jedinečná, ale třeba vás některá inspiruje. Podívejte se, co o své změně píší...

JSEM BLÁZEN?

Nejspíš ne, ale každý někdy potřebuje někoho nezaujatého, kdo mu může poskytnout podporu a nabídnout třeba novou perspektivu. Hodí se, když ten někdo má zároveň plný pytel ověřených technik a metod jak pracovat s různými emocionálními a psychologickými stavy. Přesto, pokud máte pochybnosti, možná není na škodu ještě chvíli počkat a ověřit si, zda potřeba promluvit si s někým, nejlépe psychologem, trvá i za týden nebo dva. Někdy se věci jeví palčivější než nakonec jsou. Nebo v mezičase najdete jiné řešení. Tak nebo tak, dejte na svou intuici.

Rozhodně si sebe vážím a dokonce se sama sobě líbím. To pro mě nebylo snadné. Naučila jsem se se sebou pracovat a zvládat své prožitky. Opět, to pro mě nebylo snadné :-)
— klientka
Rozhodně si víc věřím. Jsem sebejistější a jsem spokojenější ve vztazích.
— klient
Ráda bych řekla, že jsem našla klid a mír, ale na tom stále ještě pracuji. Přesto, cítím velký posun oproti tomu, jak jsem žila doteď a jak jsem se cítila.
— klientka

KVALITNÍ PÉČE

V tak důležité oblasti pro sebe rozhodně chcete, a také si bezpochyb zasloužíte, tu nejvyšší kvalitu služeb. Je mou prioritou poskytovat vám tu nejlepší službu, proto pracuji pouze s metodami a technikami, které jsou odborně prověřeny, a které se osvědčili i mě odobně. Samozřejmostí je, že jsem absolventem certifikovaných kurzů a výcviku v psychoterapii (podívejte se na mou kvalifikaci).

Proces vaší osobní změny je důležitý pro vás a pro mě také. Proto pracuji pouze s několika lidmi zároveň, takže nejste "jen další z mnoha klientů". Náš společný čas je vzácný proto se vždy snažím, abyste z něj vytežíli, co potřebujete. První setkání slouží tomu, abychom se navzájem oťukali. Stejně jako vy, i já se chci ujistit, že můžete dosáhnout změny, po které toužíte, a že já jsem pro vás tím pravým průvodcem na vaší ceste. 

Život nám všem připravil mnoho výzev a překvapení, na která se nelze připravit. Proto se snažím o maximální flexibilitu při plánování setkání a nepenzalizuji, když zrušíte setkání. Jako máma malých dětí se také někdy ocitnu v situaci, kdy musím plány změnit, a respektuji, když něco podobného potká vás.

Zde najdete podrobné podmínky spolupráce.KDE MĚ NAJDETE

Kancelář mám Mařákově 4, Praha a - Dejvice nedaleko Hradčanské

OZVĚTE SE MI

Napište mi email na nina.schautova@gmail.com nebo mi zavolejte na +420 776 294 094, či napiště pomocí formuláře: